Купуємо вінтажні духи

Радянський період історії закінчився недавно, але пам’ять про продукцію на той час багатьом належить до далекого минулого. Предмети, якимось чином пов’язані з СРСР, саме зараз знаходять нове життя. Колись «усюдисущі» та неймовірно популярні парфуми «Червона Москва», «Конвалія», «Не забудь», «Амазонка» та інші вже стали вінтажними. Їх починають активно продавати, а поціновувачі радянських ароматів збирають неймовірно цікаві колекції. Але чому це стало актуальним? Де здійснюється скуповування радянських духів? І як воно відбувається? Про все докладніше.

Духи СРСР

Пальму першості в асоціативному ряду за фразою «радянські духи», заслужено утримує «Червона Москва».

Ця вінтажна парфумерія за ступенем своєї популярності може зрівнятися лише з непорушним «Шанель № 5». Цікавий факт: аромат ванілі та ірису був створений ще за часів Царської Росії. Тоді він був відомий під назвою “Улюблений букет імператриці”. Запах став символом радянської доби. Серед інших ароматів варто відзначити такі парфуми, як:

  • “Червоний мак”;
  • “Вальс осені”;
  • “Морозець”;
  • «Пікова дама» та ін.

Всю зазначену парфумерію випускала легендарна московська фабрика Нова зоря.

Фірма працює до цього дня, але частина її продукції вже названа вінтажною та цікавить колекціонерів. Чому? Справа в тому, що «антикварною», цінною для знавців парфумерія стає у двох випадках. По-перше, якщо продукцію фабрики або заводу було знято з виробництва. По-друге, якщо духи випускаються з минулого століття і до сьогодні не припиняється їхнє виробництво.

РАДЯНСЬКІ ДУХИ

Крім «Нової зорі», в СРСР працювало ще кілька підприємств із випуску парфумерної продукції. Йдеться про фабрики: «Північне сяйво» в Ленінграді; «Світанок» у Москві; «Дзінтарс» у Ризі; «Флора» у Таллінні. Кожне підприємство має свій «букет» якісної продукції, яка за тими мірками мало чим поступалася французьким виробникам.

Ось чому скупка радянських вінтажних парфумів стала настільки популярною. Як не крути, а якість завжди залишається якістю, за всіх часів і за будь-яких народів.